Március 21-én tavaszi kézműves játszóház várta az alkotó kedvű gyerekeket az első hat évfolyamunkról a nyolcadikosok tantermében.

A foglalkozáson ajándékdobozok, függődíszek, üdvözlőlapok és festett gipsztojások készültek. Ági néni és Magdi néni változatos technikákkal és anyagokkal várta a kisebbeket. A tanulók nyírtak, ragasztottak, varrtak, festettek, pompomokat gombolyítottak, rajzoltak. Az anyagok palettáján megjelent a gipsz, a textil, a fonal, a karton, a gumilap, illetve voltak mozgó szemecskék és különleges rátétek is. A változatosság jót tett az apró kezeknek, ügyesedtek, de mindenekfelett örömforrást jelentett felnőttnek és gyereknek egyaránt. A kicsik képzeletbeli tarsolyában gyűltek a tárgyak, a tanítókéban az újabb ötletek a munkájuk színesítésére.

Egy ilyen jóhangulatú, közösségépítő eseményből természetesen a legidősebb tanítványaink sem maradhattak ki, hiszen segíteni, együtt lenni és barkácsolni jó. A kicsik vidám, önfeledt munkáját, alkotótevékenységét 12 felsőbb éves tanuló segítette, főként kilencedikesek, hatodik és hetedik évfolyamosok.

Képgaléria:

tavaszi kezmuves_01.jpg