nov.

SANTA CLAUS ISKOLÁNKBAN „BÓBITÁZOTT” - ANGOLUL

2016. november 30. (szerda)

Iskolába készülő nagycsoportosaink, valamint az időről időre nálunk vendégeskedő, más óvodákba járó gyermekek egy csoportja a mostani iskola-előkészítésen is Jurcsek Rita néni segítségével ismerkedett az angol nyelvvel, és Teker Éva néni vezetésével kalandozott az informatika világában.

Az informatikateremben PC Peti következő játéka várta az óvodásokat. Ehhez már nagyon ügyesen kellett az egeret kezelniük, de formaazonosítási képességre, valamint nagyon jó mintakövetési jártasságra is szükségük volt. Ezen képességek – amelyek ily módon itt, a számítógéppel végzett játék során is fejlődtek – nagyban segítik majd a későbbiekben az olvasás, írás, számolás elsajátítását. Az óvodások nagyon fegyelmezetten, csendben végezték feladatukat, s ez az összpontosítási gyakorlat szintén jó előkészítése a későbbi, iskolai munkának.

Képtár > 2016-17 > Bóbita - 2./B