Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

   8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
   E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 22/318-232

okt.
27

NAGY SIKER A BOLYAI MATEMATIKAVERSENYEN

2017. október 27. (péntek)

Nagy izgalommal készülődtek 3.b és 4.b osztályosaink a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójának eredményhirdetésére. Iskolánkból e két osztály egy-egy csapata kapott meghívást az eseményre, s e tényből annyit lehetett előzetesen tudni, hogy mindkét négyes – korosztályában – a megye legjobb hat csapata között van pontszámainak köszönhetően.

A 3.b-sek alkotta Mindentudó okoskák elnevezésű csapat – Teker Éva felkészítésében – 6. helyen végzett életük első ilyen típusú megmérettetésén. A csapat tagjai: Alonso-Ibarra Emilio, Hoffman Bálint, Szalai Patrik és Tóth Ádám.

4.b osztályosaink négyese Mókás egyszarvúak néven az igazán kiváló megyei 1. helyezést szerezte meg. A Schreinerné Rodler Katalin által felkészített diákok – Fekete Csaba, Gergely Péter, Ludvig Liliána és Neulinger Levente – így jogot szereztek az országos fordulón történő induláshoz. Erre a versenyre november 18-án, Budapesten kerül sor.

A harmadikos korosztályban 55 csapat, a negyedikeseknél 66 csapat küzdött egymással a pontokért, így mindkét eredmény nagyon szépnek minősül.

Nagy szeretettel gratulálunk mindkét csapatnak az eredményhez, és negyedikeseinknek hasonló sikereket kívánunk a fővárosi megmérettetésen.