Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

   8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
   E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 22/318-232

jún.
13

PÜSPÖK ATYÁT KÖSZÖNTÖTTÉK NÖVENDÉKEINK

2016. június 13. (hétfő)

„Mit szólnál egy öleléshez,
jól esne az te neked?
Bele lenne csomagolva
barátság és szeretet.
Az ölelés azért csodás:
szívünk, lelkünk benne van.
Nem is értem, miért félnek
kipróbálni annyian?”

(Aranyosi Ervin: Baráti ölelés)

Óvodásaink - Biró Botond, Fekete Kitti, Koncz-Kiss Júlia, valamint Zab Lívia – nem féltek kipróbálni az ölelést, s aki ezt tőlük ajándékba kapta: Spányi Antal megyés püspök atya. Főpásztorunkat névnapja alkalmából köszöntötték nagycsoportosaink – többek között – a Baráti ölelés című verssel, de hagyományainkhoz híven iskolásaink is készültek e jeles napra.

Az énekkarosokból álló, Gyenese Ágnes tanárnő vezényelte kamarakórus – melynek tagjai voltak Horváth Lilla Zsófiaés Nánási Tímea Annaaz 5. osztályból, Bakos Júlia Fanni, Horváth Nóra Barbara, Jákob Hanna, Somogyi Illés Johanana 6. osztályból, valamint Farkas Édua, Horváth Laura Anna és Verő Johanna a 7. osztályból – fellépésével kezdődött tanítványaink műsora. Előadásukban elsőként egy csíksomlyói Mária-éneket hallhatott az ünneplő közösség, majd ezt követően Nánási Tímea Anna szavalta el Túrmezei Erzsébet A Forráshoz című költeményét. A vers után Verő Johanna fuvolajátéka következett – a tőle megszokott nagy átéléssel. Iskolásaink műsorát egy vidám névnapi köszöntő ének zárta: „Rendszerint örülvén szentek vigadoznak”.

Az idei ünneplés különlegesre sikerült egy kedves meglepetésnek köszönhetően. Egyházmegyénk egy távoli intézményének, a piliscsabai Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolának a diákjai Székesfehérvárra kirándultak, és a koronázóváros nevezetességeinek megtekintése közepette időt szakítottak Püspök atya meglátogatására is. Így az ő köszöntésükkel kezdődhetett a székesfehérvári diákok által „átnyújtott” zenés-dalos-verses ajándék.

 

Képtár > 2015-16. tanév > Névnapi köszöntés