Szent Imre Általános Iskola és Óvoda

8000 Székesfehérvár, Budai út 4. OM 030070
   E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. Tel: 22/318-232

febr.
03

MEGYEI EGYÉNI SAKK
AMATŐR DIÁKOLIMPIA

2018. február 3. (szombat)

A Fejér Megyei Sakkszövetség szervezésében került megrendezésre az általános iskolásdiákokmegyei diákolimpia egyéni amatőr korcsoportos sakkversenye.

A korcsoportok győztesei – fiúknál és lányoknál egyaránt – jogot szereztek az országos döntőn való részvételre.

A megmérettetésre 10 településről érkeztek versenyzők: Csabdi, Csókakő, Dunaújváros, Mór, Rácalmás, Sárbogárd, Szabadegyháza, Székesfehérvár, Vál és Velence kis sakkozói mérték össze tudásukat.

A versenynek a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola adott otthont, ahol 97 „amatőr” (ÉLŐ ponttal nem rendelkező) versenyző mérte össze tudását.

A verseny négy korcsoportban – fiú, illetve lány bontásban – került megrendezésre, melyen az I., II. és III. korcsoportos lányok körmérkőzéses formában (mindenki mindenkivel játszott), 2x15 perces játékidővel, a többi korcsoportban 7 fordulós svájci rendszerben, 2x20 perces játékidővel, igen színvonalas partikat játszva küzdöttek a helyezésekért.
Iskolánkat – eddigi eredményeik alapján – 21 tanuló képviselte. Korcsoportonként az 1-6. helyezett részesült díjazásban.

Eredményeink:

I. korcsoport (12 fiú, 6 lány)
1. hely: Neulinger Renáta (3.b), 100%-os teljesítménnyel továbbjutott az országos döntőbe
2. hely: Lukács Éva Melinda
(2.b)
3. hely: Lambert Ágota (3.b)
4. hely:Szalai Patrik (3.b)
6. hely: Kizman Ádám Iván (2.b)

II. korcsoport (29 fiú, 15 lány)
1. hely: Fekete Csaba (4.b), 100%-os teljesítménnyel továbbjutott az országos döntőbe
3. hely:
Demeter Roland (4.a)
4. hely: Alonso-Ibarra Emilio(3.b), Hoffman Dorottya (4.b)

3. hely: Lőrincz Luca (7.)

A megyei egyéni diákolimpián ebben az évben értük el az eddigi legjobb eredményünket. Örömteli, hogy 21 induló tanulónkból 14 versenyzőnk díjazott lett, ebből 8 sakkozónk dobogós helyen végzett.

Köszönet illeti ezért a versenyre őket felkészítő Dr. Peresztegi Nagy Róbertné Klári nénit.