nov.

VÁROSI „A” KATEGÓRIÁS,
ŐSZI SAKKVERSENY

2017. okt. 26. (csüt.) és  nov. 15. (szerda)

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata szervezésében került megrendezésre az általános iskolás diákok őszi, városi versenysorozatának sakkversenye.

A megmérettetésen három iskola (Ciszterci Szent István Gimnázium, Munkácsy Mihály Általános Iskola és Szent Imre Általános Iskola és Óvoda) összesen 20 tanulója küzdött a helyezésekért.

Az „A” kategóriában azok a tanulók indulhattak, akik ÉLŐ ponttal rendelkeznek, vagy a diákolimpia bármely szintű versenyén dobogós helyen végeztek, illetve, akit az iskola benevezett.

A versenyt az alábbi négy csoportban rendezték:

1. csoport:3-4. osztályos lányok
2. csoport: 3-4. osztályos fiúk
3. csoport: 5-8. osztályos lányok
4. csoport: 5-8. osztályos fiúk

A kétfordulós verseny körmérkőzéses formában került megrendezésre. A játékidő egy játszmára 20 perc volt. A 3-4. osztályosoknál külön a lányok, illetve a fiúk mérkőztek egymással, míg az 5- 8. osztályosoknál a fiúk, illetve a lányok együtt versenyeztek, de külön értékelték a teljesítményüket. A gyerekek igen izgalmas partikat játszva, szoros küzdelemben döntötték el a helyezéseket.

Iskolánk egyéni eredményei:

3-4. osztályos lányok, fiúk

1. hely: Móré Melinda Dóra (3.a), Neulinger Levente (4.b)
2. hely: Prajda Lilla (4.a), Fekete Csaba (4.b)
3. hely: Hoffman Dorottya, Lambert Kristóf(4.b)

5-8. osztályos lányok, fiúk

2. hely: Járossy Jázmin (7.), Szentgyörgyi Dávid (6.)

A verseny végén az egyéni eredmények alapján csapateredményt is hirdettek.

Iskolánk csapateredményei:

3-4. osztályos lányok, fiúk

1. hely:Móré Melinda Dóra (3.a), Prajda Lilla (4.a), Hoffman Dorottya (4.b), Neulinger Levente, Fekete Csaba, Lambert Kristóf (4.b)
2. hely: Kohut Ramóna (4.a), Koncz-Kiss Lili (4.b), Alonso-Ibarra Emilio (3.b), Demeter Roland (4.a), Schneider-Zaj Ákos (3.b)

5-8. osztályos lányok, fiúk

1. hely: Járossy Jázmin (7.), Szentgyörgyi Dávid, Maráczi Kristóf Bálint (6.)

Valamennyi versenyzőnknek gratulálunk a versenysorozatban elért igen szép eredményhez, s köszönjük Dr. Peresztegi Nagy Róbertné Klári néni felkészítő munkáját.